Ahmet Türk: Kürtleri susturamazlar

Ahmet Türk: Kürtleri susturamazlar

Batman

20 Mart 2012

DTK Eş Başkanı Ahmet Türk, uğradığı saldırıyla ilgili yaptığı kısa açıklamada, “Polisin biri, resmi giyimli birisi bana doğru gelerek açık açık hazırlanmıştı, ondan sonra yumruklar atmaya başladı” dedi. Türk, “zulüm siyaseti ile Kürtlere şiddet uygulayarak susturamayacaklarını” söyledi.

DTK Eş Başkanı Ahmet Türk’ün Newroz kutlamaları için gittiği Batman’da uğradığı saldırıda sol gözünde şişlik ve kızarma olduğu görüldü. Türk, tedavi gördüğü Dünya Hastanesi’nin Kardiyoloji bölümündeki odasından koridora çıkarak, basına ve partililere kısa bir açıklama yaptı. Türk, durumunun iyi olduğunu belirterek, “Ben iyiyim, rahatım beni merak etmeyin. Zaten yanımda kimse yoktu. Önce taşlarla otobüsün bütün camlarını kırdılar, gaz attılar. Gaz etkisiyle dışarıya çıktım. Polisin biri, resmi giyimli birisi bana doğru gelerek açık açık hazırlanmıştı, ondan sonra yumruklar atmaya başladı. Orada yanımda ne bir halk ve ne kitle var. Sadece otobüste 4-5 kişiyleydik. Şu anda iyiyim. Sonuçta halen zulümle, sindirmeyle, susturmayla, bir siyaseti izliyor. Bu siyasetle Kürtleri susturacağını zannediyor. Ama bu yol yol değil, bu yol akıl yolu değil. Biz her zaman söylüyoruz, bu sorunlar ancak diyalogla çözülür. Terör estirerek, şiddet uygulayarak bu halkı susturamazlar” dedi. Türk, daha sonra odasına girdi.

Öte yandan Türk’ün yanından bulunan Avrupa eski Parlamenteri Feleknaz Uca’nın da yoğun gaz nedeni ile zehirlendiği öğrenildi. Uca’nın BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın yapacağı açıklamaya katılmak için tedavi kabul etmediği, açıklamanın ardından Dünya Hastanesi’ne tedavi altına alınacağı bildirildi.

ANF NEWS AGENCY

Reklamlar